For WASTE&WATER 2015

Veletrh FOR WASTE&WATER 2015


Navštivte nás na veletrhu FOR ARCH, FOR THERM, FOR WOOD a BAZÉNY, SAUNY&SPA na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech v termínu 15. – 19. 9. 2015, v hale č.1 expozice 1E11.

Již tradičně se tohoto významného veletrhu účastníme a jako vždy vám představíme nové výrobky ze segmentu odpadového hospodářství. Tento ročník se zaměříme na podzemní a polopodzemní kontejnery.

Připravili jsme pro vás internetový odkaz k vygenerování elektronické čestné vstupenky (vstupenky jsou zdarma) - http://forwaste.cz/vystavovatel/voucher?v=7fc59c19045a07881dfb7c4e663f4ffc.

Read more: Veletrh FOR WASTE&WATER 2015

Rekonstrukce Fügnerova náměstí v Písku


Po Táboře a Strakonicích se stal Písek již třetím zástupcem Jihočeského kraje, který vybavil své centrum českými podzemními kontejnery.

"Vybudování nových stanovišť podzemních kontejnerů na tříděný odpad navazuje na progresivní myšlenku udržet zvýšenou čistotu a pořádek, a to nejen v historické části města. Vzpomene si ještě někdo na to, jak vypadal střed města v okolí původních kontejnerů? Věc, kterou nyní bereme jako samozřejmost, obdivují všichni návštěvníci města Písku nejen z České republiky, ale i ze zahraničí" komentovala nové stanoviště Mgr. Hana Rambousová - místostarostka města Písek.

Podzemní kontejnery v Litoměřicích se osvědčily


Na podzim roku 2013 jsme nainstalovali již druhé stanoviště v Litoměřicích, tentokrát v ul. České armády. Dle oficiálního vyjádření města se podzemní kontejnery osvědčily.

„Podzemní úložiště odpadu má několik výhod. Vzhledově je oproti klasickému kontejnerovému stání pro turisticky exponovaný střed Litoměřic přijatelnější. Neline se z něj obzvláště v letních měsících zápach. Další výhodou je snížení četnosti vývozu. A to nejen díky vyššímu množství odpadu, které pojmou, ale i s ohledem na výrazně nižší teploty, jež pod zemí panují," uvedla ke kontejnerům při jejich instalaci mluvčí města Eva Břeňová.

Litoměřice jsou prvním městem v regionu, které tuto technologii odpadového hospodářství zavádí.

 

 

 

Výrobek - Technologie roku 2013


Dne 6. března 2013 v domě Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství proběhlo slavnostní vyhlášení 6 soutěžní přehlídky Výrobek technologie roku 2013. V letošním 6. ročníku hodnotila odborná porota čtrnáct přihlášených výrobků a technologií. Podzemní kontejnery spol. Meva a.s. získaly bronzové ocenění.

Letošní ročník soutěže proběhl pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Ministerstva životního prostředí ČR. Odborná porota, složená z předních odborníků, při svém hodnocení vycházela z dodané dokumentace opravňující výrobky a technologie uvést na český trh. Dále měla při posuzování k dispozici vzorky. U výrobků a technologií byla hodnocena kritéria jako technická a inovační úroveň, naplňování normových požadavků a požadavků na energetický, ekonomický a ekologický přínos. Předmětem posuzování byl také design. Výsledky poroty potvrdila rada programu.

 

 

Tábor - náměstí T.G.M.


Začátkem listopadu 2013 jsme nainstalovali již třetí stanoviště podzemníchkontejnerů v Táboře. Jedná se o systém EKLAP, při vyvážení se odklopí pochozí plošina s šachtou a ven se vysouvá jen odpadní nádoba. Ta se vyprazdňuje spodem, tj. otevřením dna. Otevírání pochozí plošiny probíhá pomocí elektromotoru, který je obsluhován pomocí dálkového ovládače. 

"Pod zemí je zásobník na odpad, nad úroveň terénu vyčnívá pouze sloupek na vhazování odpadu. Systém vyprazdňování je stejný jako u běžných nadzemních kontejnerů. Svozové auto s hydraulickou rukou celý kontejner vyzvedne a naloží," popisuje Lenka Koubková z táborského odboru životního prostředí.

Volejníkova ul. Brno

Brno


Na Volejníkově ulici jsme dokončili instalaci 3 ks podzemních kontejnerů TOP 3,0 m3 na sklo, PET lahve a papír. Ty oproti tradičním sběrným nádobám na tříděný odpad nehyzdí své okolí, nepřekáží a mají navíc větší kapacitu.

Brno-sever je tak po Brně-středu teprve druhou městskou částí, jejíž obyvatelé tyto výhody využijí. "Vzhledem k tomu, že potřebné technologie nově nabízí kromě zahraničních také české firmy, podařilo se navíc MČ Brno-sever se zaplacenou cenou cca 700 000 Kč výrazně snížit dříve obvyklé náklady na instalaci podzemních kontejnerů. I díky tomu jsme potřebné zdroje pro první lokalitu na našem území našli ve vlastním rozpočtu,“ říká starostka městské části Sabina Tomíšková s tím, že na Volejníkovu ulici padl výběr také kvůli bezprostřední blízkosti dětské kavárny, jejíž exteriér v současnosti rovněž prochází úpravou. „Do budoucna bychom přitom ve spolupráci s městem chtěli tuto novinku instalovat také na další vytipovaná místa – třeba do blízkosti vily Tugendhat a do ostatních reprezentativních oblastí městské části,“ doplnila Tomíšková.

Podzemní kontejnery v Mladé Boleslavi

Kontejnery pro Mladou Boleslav


Podzemní kontejnery MEVA už našly uplatnění i v Mladé Boleslavi. Zájem začít budovat moderní stanoviště pro třídění odpadu mělo nejen město, ale i společnost ŠKODA AUTO a. s., s níž magistrát spojil síly. Slavnostní otevření nového stanoviště podzemních kontejnerů v ulici J. Palacha se uskuteční 4. února 2013 za účasti zástupců všech zmiňovaných partnerů. Druhé stanoviště vznike vzápětí v Komenského ulici nedaleko pošty.
Mladá Boleslav je moderní, neustále se rozvíjející město, a nikoho tudíž nepřekvapí, že v centru plánuje zřídit dalších až 15 stanovišť s podzemními kontejnery na tříděný odpad.
"Jsem rád, že se celá akce povedla na výbornou, výstavba v tomto městě je pro nás prestižní. Chtěl bych poděkovat hlavně firmě Compag za spolupráci při této výstavbě a těšíme se na další spolupráci" říká Tomáš Vydra - project manager podzemních kontejnerů.

Náměstí T. G. Masaryka Příbram

Podzemní kontejnery MEVA zdobí zrekonstruované náměstí v Příbrami


S velkou slávou se v sobotu 8. září v Příbrami otevřelo pro veřejnost zrekonstruované centrální náměstí, které nese jméno prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. S výsledkem prací jsou Příbramští nadmíru spokojení a svůj podíl na tom má i MEVA. V dolní části zrekonstruovaného náměstí totiž instalovala tři podzemní kontejnery typu TOP.

Lidé nejvíc chválili elegantní design vhazovacích šachet. "V Příbrami jsme instalovali typ Flamengo, což je elegantní, ale současně robustní šachta s bubnovým vhozem z nerezu," poznamenal šéf prodejního týmu bezděkovské divize MEVY Josef Zimák.

"Z náměstí zmizely nevzhledné popelnice a nahradily je elegantní sloupky. K tomu není, co dodat. S MEVOU byla radost spolupracovat. V budoucnu bychom chtěli nechat ve městě instalovat ještě další podzemní kontejnery," řekl starosta Příbrami Josef Řihák.

Největší výhodou podzemních kontejnerů systému TOP je SNADNÁ OBSLUŽNOST.

Read more: Podzemní kontejnery MEVA zdobí zrekonstruované náměstí v Příbrami

Podzemní kontejnery MEVA na TZB

Unikát jménem Klap aneb nejlehčí z podzemních kontejnerů


Už v minulém, prvním díle našeho seriálu jsme naznačili, že podzemní kontejnery nabízejí ideální řešení pro centra měst - mají několikanásobně větší objem, díky čemuž není potřeba je tak často vyvážet. A v neposlední řadě zabraňují tomu, aby se v odpadu někdo přehraboval. V aktuálním díle přibližujeme systém KLAP, jehož největší a nespornou výhodou je nízká hmotnost. Kontejnery tak můžou vyvážet i slabší a hlavně menší auta.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Podzemní kontejnery MEVA na TZB

Čistíme centra měst


Ten pohled zná snad každý z nás - z popelnic na tříděný odpad vyčuhují papírové kartony nebo plastové lahve a spousta dalšího nepořádku se povaluje na zemi. Přitom stačí málo. Třeba zapustit kontejnery pod zem. Nevěříte? Pojďme se tedy blíž podívat na jedno z chytrých řešení nakládání s odpady od společnosti Meva a. s.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Podzemní kontejnery MEVA na YouTube

Jak to celé funguje odhalují videa na YouTube


Počínaje dneškem jsme spustili vlastní video kanál na YouTube. Natočili jsme pro vás několik klipů, které názorně demonstrují, jak fungují podzemní kontejnery v praxi, hlavně pak to, jak snadná je vlastně manipulace s nimi. Podívejte se a podělte se s námi o váš názor. Na YouTube najdete videa, která zachycují nejen manipulaci s kontejnery, hlavně pak jejich výsyp, ale i to, jak probíhá jejich vlastní instalace pod zem.

Náš videokanál budeme pravidelně aktualizovat a rozšiřovat novými reportážemi. Videa můžete sdílet
s dalšími, a to jak prostřednictvím sociálních sítí jako jsou Facebook či Twitter, tak i odkazem v e-mailu.

A jak náš kanál na YouTube najdete? Snadno. Stačí otevřít si hlavní stránku YouTube a do vyhledávače zadat klíčové slovo Meva.

Podzemní kontejnery MEVA na facebooku

Sledujte nás na Facebooku


Spustili jsme vlastní profil na populární sociální síti Facebook. Najdete na něm aktuální novinky a můžete
s námi jeho prostřednictvím diskutovat. Třeba o tom, jak ještě zdokonalit způsob nakládání s tříděným odpadem.

Jak se na facebookové stránky Mevy dostanete? Jednoduše. Stačí zadat do kolonky "vyhledat" klíčové slovo Meva a je to. Přesvědčte se sami. Uvítáme jakékoliv vaše podněty a připomínky.

© MEVA a.s. 2019
FacebookYoutube